DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu) Genel Başkan Mustafa Karslıoğlu ve yönetim kurulu olarak 31 Mart yerel ve mahalli idareler seçimi sonucu Seyhan Belediye Başkanlığını kazanan Oya Tekin ile gerçekleştirilen toplantıda ilçeyi kapsayan sektör sorunları ve imar konusunda istişarede bulunuldu.

DAİMFED’İN GÖRÜŞLERİNE AÇIĞIZ

Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin DAİMFED’in inşaat sektöründe önemli bir konuma sahip olduğunu ifade ederek, “İmar yönetmelikleri konusunda inşaat sektörü olarak DAİMFED’in görüşlerini elbette önemsiyoruz. Seyhan Belediyesi olarak yaptığımız hizmetler öncelikle yapı işleridir. Müteahhitler olarak iş ortağı konumundayız. Karşılaşılan sorunlar mutlaka aşılacaktır. Karşılıklı diyaloglar ve kanunların, yönetmeliklerin izin verdiği müddetçe her türlü iş birliğine açığız. Bilindiği üzere hükümetin Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığınca gönderilen yönetmeliklere uyma zorunluluğumuz var. Bu kanun ve yönetmeliklere müteahhitlerimizin de dikkat ve özen göstermesi gerekmektedir. Bunlar işlerin hızlı gelişmesini sağlayacaktır. Birlikte Seyhan’ı hak ettiği yere taşıyacağız.” diye konuştu.

SEYHAN’DA KANAYAN YARA İMAR SORUNU

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu; “Başkanımızın sektörle ilgili yaklaşımı bizleri memnun etmiştir. Bu doğrultuda Seyhan ilçemizin kanayan yarası olan İmar Sorunun bir an evvel ele alınması şart olmuştur. İlçenin huzuru güveni için imar sorununun kangren haline dönmeden iyileştirilmesi, imar alanlarının açılmasıyla birlikte Kentsel Dönüşümün hız kazanması sağlanacaktır. Başkanımızın bu konuda adımlar atacağına inanıyoruz. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyoruz. DAİMFED olarakta her zaman görüş alışverişinde bulunarak ve teknik olarak her zaman desteğe hazır olduğumuzu ilettik. Umarız Seyhan artık bir çırpınış içerisine girecektir. Başkanımız Oya Tekin bizlere bu kararlılığı hissettirmiştir.” açıklamalarında bulundu.