Seyhan Devlet Hastanesi ek bina bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, sigarayı bırakan vatandaşlar bırakma hikayelerini anlattı. 

Seyhan Devlet Hastanesi ek bina bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte sigarayı bırakan vatandaşlar, herkesi tütünsüz bir hayatta sağlıklı nefes almaya davet etti. Sigarayı bırakanlara başarı belgelerinin verildiği etkinlikte, Sağlık Bakanlığı tarafından tütünle mücadeleye yönelik düzenlenen 'Görev Bende' gönüllülük programında gösterdikleri çalışmalar nedeniyle de doktor ve sağlık çalışanlarına teşekkür belgesi takdim edildi.

Etkinlikte düzenlenen 1 dakikada 'tütün karşıtı slogan üretme' yarışmasında, Muhammet Furkan Tatlı, "Sigarayı bırak mutlu yaşa", Osman Emir Orhan, "Nefesi güzel al", Seyhan Suken ise "Sigarayı bırak gerçek hayatına devam et" dedi. 

Sigarayı bırakma polikliniklerinin tütünle mücadeledeki öneminden bahseden İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Tanju Altunsu, "Bugün Seyhan Devlet Hastanesi Sigara Bırakma Polikliniğinde hekim ve hemşire arkadaşlarımızın özverili ve sabırlı mücadelesi, bırakmaya niyetli kişilerin de sabrıyla başarıyla sonuçlandırdık. Birçok arkadaşımız bu sayede sigaradan kurtuldu" dedi.