Akif Akay ve Soner Çetin, uzun süren MYK ve PM toplantılarının ardından CHP'den aday gösterilmeyince bu haklarını İYİ Parti'den yana kullandılar. İki deneyimli ismin Seyhan ve Çukurova'da aday olması CHP'nin işini zora soktu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, dün Emrah Kozay'ın seçim bürosu açılışında Soner Çetin'i kastederek, alandakilere "Birileri gibi bu partide en şerefli görevleri yapıp sonra aday olamayınca kaçanlar gibi değilsiniz” dedi.

CHP Adana İl Başkanı Anıl Tanburoğlu da alandaki kalabalığın CHP’nin Çukurova’daki birlik ve beraberliğinin göstergesi olduğunun altını çizdi. Tanburoğlu, “Kazanmak için birbirimize yoldaş olacağız. Bu yoldan dönenlere gereken cevabı beraber vereceğiz” şeklinde konuştu. 

Bilindiği gibi İl Başkanı Anıl Tanburoğlu'nun Seyhan'daki adayı Zülfikar Tümer'di. Ancak bu ilçede Av. Oya Tekin ağır basınca Tanburoğlu hayal kırıklığına uğradı; ancak Av. Emrah Kozay Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut sayesinde kendini Çukurova'ya attı.

Soner Çetin, Bulut ve Tanburoğlu'nun kendisine yönelik bu eleştirilerine yanıt verecek mi; nasıl bir yanıt olacak?

Bununla birlikte Soner Çetin ve Akif Akay'ın adaylığına CHP İl Başkanlığının itirazı ortada bir endişe ve panik havası olduğunu sergiliyor. Son çare olarak görülen itiraz reddedildi. 

DİP NOT: Emrah Kozay'ın Seyhan Belediye Başkan aday adaylığı sürecindeki paylaşımları sosyal medya hesabından hala silinmedi. Bu durum, "Gövdesi Çukurova'da ama ruhu Seyhan'da kaldı.." olarak yorumlanıyor.