Ankara’nın Çubuk ilçesinde 1979 yılında askerlik vazifelerine yerine getiren tertipler yıllar sonra yeniden Adana’da buluştu. Çubuk 38. Motorlu Piyade Alayı 2. Tabur Karargah Destek Bölüğü Komutanı Yüzbaşı Bahri Karadeniz’in 1959/1 tertip askerleri 45 yıl sonra Mehmet Acceargın ev sahipliğinde Adana’da hasret giderdi.

Silah arkadaşları önce sosyal medya üzerinden görüşmeye başladı. Oluşturdukları grup sayesinde, sosyal medya platformunda yıllar sonra tekrar bir araya gelen asker arkadaşları toplu olarak buluşmaya karar verdi.

Eski günleri yad eden 22 tertip hafta sonu Adana’yı gezdi yöresel yemekler yedi ve bol bol sohbet etme fırsatı buldular. Uzun ayrılıktan sonra hasret gideren silah arkadaşları saatlerce askerlik anılarını anlatarak keyifli vakit geçirdi.

O dönem zor şartlarda vatani görevlerine yerine getirdiklerini belirten Mehmet Acceargın, “silah arkadaşlarımız ile yıllar sonra tekrar buluşmamızın gururunu sevincini yaşadık. Önümüzdeki sene de bir başka il de bir araya gelecek olmanın heyecanını şimdiden yaşıyoruz” dedi.