Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Zeydan Karalar’ın belediyenin kasasından anket çalışması yaptırdığı, anket sonuçlarını ise kendi lehinde algı çalışmasında kullandığı ortaya çıktı.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Zeydan Karalar’ın halkın parasıyla halkı kandırdığını söyledi. Kanlı; Adana Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl düzenlediği resmi ihale belgesini ve ihaleyi alan firmanın kendi adıyla yayımlanan anket sonuçlarını iddiasına delil olarak gösterdi.

“Zeydan başkan; garibin, yetimin, öksüzün, vatandaşlarımızın parasıyla kendi lehine anket çalışması yaptırman ahlaki midir? Ayıptır, yazıktır, günahtır! Bu yaptığın demokratik ve etik bir tutum değil, demokratik kültüre sürülen kara bir lekedir. 5 yıl yattın, bari giderken dürüst ol, tenezzül ettiğin bu çirkin iş için vatandaşlarımızdan özür dile. Korkunun kadere faydası yok. Son günleriniz, anketlerle avunma, gidicisin. Bilesiniz ki anketler değil, halkın tercihi kazandırır. Adana halkının anketi size ‘Güle güle’, Adanalı ‘Yalana, talana son’ diyor. Adanalı kayıp 5 yılı telafi etmek için, Adana’nın kazanması için FATİH’ini bekliyor.”