Centro gofret, çikolatalı ve özellikle muzlu çeşidiyle sıkça tüketilmektedir. Ancak Tarım ve Orman Bakanlığı, Centro gofretin satışına bundan sonra izin vermeyeceğini resmen duyurduğu iddia edildi. Bu iddianın yayılmasından sonra BİM'den Centro gofret alan vatandaşlar, "Centro gofret neden yasaklandı, sahibi kim" gibi soruları gündeme getirmeye başladı. 

İLGİLİ HABER Asma yaprağının küflenmesini önleyen sır. Asma yaprağı 1 yıl boyunca tazeliğini koruyor

 

CENTRO GOFRET YASAKLANDI MI?

Twitter'da yayın yapan Haber Reporta hesabına göre, Tüketiciyi yanıltacak etiketler içeren ürünlerin satışının yasaklanmasına karar verilmişti. Bu doğrultuda Centro muzlu gofret ülke genelinde yasaklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 'muzlu, çilekli vb. aromalı" şeklinde tüketiciyi yanıltacak etiketler içeren ürünlerin satışını yasaklama kararı almıştı. O karara istinaden Centro markasının 'muzlu gofret' adı ile satışı sürdürülen ürünü ülke genelinde yasaklandı.

CENTRO GOFRET SAHİBİ KİM?

Centro çikolatalı gofret, Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. için Bifa Bisküvi tarafından üretilmektedir. Ürün, soya ve palm yağı içermektedir.

BİM'DEN YALANLAMA

Önemli not: Centro gofretin tm Türkiye'de yasaklandığını duyuran kaynak Twitter'daki Haber Report. Ancak BİM, bu haberin yalan olduğunu yaptığı açıklamayla duyurdu. İşte o açıklama:

 

Resim