CHP MYK, 31 Mart yerel seçimleri kampanya döneminde parti aleyhine faaliyet yürütenler hakkında iletilen şikayet dosyalarıyla ilgili çalışmaları ele aldı. CHP bu kapsamda 613 dosyayı değerlendirmeye alacak. Bunlar arasında Adana'dan çok sayıda isim olduğu da öğrenildi.

CHP MYK gündeminde 31 Mart yerel seçimleri kampanya dönemi içerisinde parti aleyhine çalışanlarla ilgili dosyalar da vardı.

İLGİLİ HABER Ovalamaya hiç gerek yok derzler süt gibi beyaz olacak! Derzleri beyazlatmanın pratik yolu nedir?

İhraç talebiyle CHP Genel Merkez’e ulaşan toplam bin 819 kişi için yapılan başvurulardan 402'sinin hali hazırda parti üyesi olmayan kişilerle ilgili olduğu, 403'ünün de delil yönünden yetersiz olduğu tespit edildi. Parti kaynakları, 613 dosyanın değerlendirmeye alınacağını bildirdi. Dosyaların 39’unun ilçe başkanı ve ilçe yöneticisi kademesinde bulunan partililer hakkında olduğu, dosyalar arasında belediye başkanı veya milletvekili gibi bir isimle ilgili şikayet bulunmadığı öğrenildi.

Buna göre önümüzdeki ilk MYK toplantısında bu isimler hakkında karar alınıp Disiplin Kurulu'na sevk edilecek. Adana'da bu çerçevede belirlenen ve genel merkeze iletilen birçok isimden söz ediliyor. Ankara kaynaklı bilgilere göre aralarında kritik görevlerde bulunmuş bazı CHP'liler de yer alıyor. 

İLGİLİ HABER Ovalamaya hiç gerek yok derzler süt gibi beyaz olacak! Derzleri beyazlatmanın pratik yolu nedir?