ADANA'da ‘düğünden çok ses geldiği’ için çıkan tartışmada trafonun şalterini indiren İsmet Gülşen’i (34) silahla öldürdüğü iddia edilen bakkal Sercan Kayan (22) müebbet hapis, babası İsmail Kayan (53) ise 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle yargılanmaya başlandı. Olaydan sonra kaçan cinayet şüphelisi Sercan Kayan hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

Davanın ilk duruşmasına tutuksuz yargılanan baba İsmail Kayan, Nusaybin Asliye Ceza Mahkemesi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Öldürülen İsmet Gülşen’in eşi Şennur Gülşen ile tarafların avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istenen sanık İsmail Kayan, suçlamayı kabul etmedi. Olay günü mahallede 2 düğün olduğunu belirten Kayan, “İsmet trafonun şalterini kapatarak elektriği kesmiş, otomobilini da trafonun önüne park etmişti. Düğün sahipleri otomobilini çekmesi için İsmet’in evine gitti. Aralarında tartışma çıktı. Daha sonra İsmet birkaç kez düğün yerine gidip ‘Niye yüksek çalıyorsunuz?’ diye bağırdı. Ben müşterilerimle ilgilenirken geç saatlerde İsmet, oğlum ile tartışıyordu. Ayırmaya çalıştım. Meselenin ne olduğunu sorduğumda ‘Mesele düğünler’ dedi. Düğün sahibi biz değildik, biz bakkal işletiyorduk. İsmet beni dövdü, küfür etti, hepimizi öldüreceğini söyledi. İsmet oğluma doğru geliyordu, bir silah sesi geldi, silah sesi düğünden mi geldi bilemiyorum. Oğlumu kaçırmadım, saklamadım” dedi.

Mahkeme heyeti, tutuksuz sanık İsmail Kayan’ın yurt dışı yasağın devamına karar verirken, olaydan sonra kaçan şüpheli Sercan Kayan’ın yurt dışına çıkmış olma ihtimaline karşı kırmızı bültenle yakalama çıkarılmasına karar verdi.