YEREL
Giriş Tarihi : 06-02-2024 10:18

Çukurova’da Miting Gibi Açılış

Çukurova’da Miting Gibi Açılış


Çukurova Belediyesi’nin Lions Uluslararası Kulübüyle birlikte yapacağı Lions Sosyal Tesislerinin temel atma töreni vatandaşların yoğun ilgisi dolayısıyla adeta mitinge dönüştü. Başkan Soner Çetin, “Soner Çetin nerede biz oradayız”, “Çukurova seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde yaptığı konuşmada “Belediyeciliğin ustasıyım, halkımızın hastasıyım” ifadesini kullandı.

Çukurova Belediyesi Lions Sosyal Merkezinin temel atma töreni Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Lions Uluslararası Başkanı Brian Sheehan, lions yöneticileri çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Temel atma töreni katılımın yüksek olması dolayısıyla adeta miting havasında geçti.

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 2014 yılında ilk belediye başkanı seçildikten 7 ay sonra ilk toplu açılış törenini gerçekleştirdiklerini söyledi. Daha sonra her yıl bir toplu açılış töreni gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Soner Çetin, “Son olarak 30 Ağustosta 9 toplu açılış töreni yaptık. Hepsi çok görkemli geçti. Bugün burada bir toplu açılış töreni gerçekleştirmiyoruz ama yine de burayı bir miting alanına çevirdiğini için çok teşekkür ediyorum” dedi.

DEPREMDE HALKIMIZIN YANINDA OLDUK

6 Şubat 2023’te gözlerimizi sallantıyla açtığımızı anlatan Başkan Soner Çetin, “Kahramanmaraş merkezli depremler Adana’nın diğer ilçelerinde 5,1 büyüklüğünde hissedilirken Çukurova’da 6,7 büyüklüğünde ölçüldü. 11 bina yıkıldı, yüzlerce insanımızı kaybettik. Yıkılan binaların hepsi 1992 ila 1997 yılları arasında yapılmıştı. Yeni binalar bir hasar görmedi. Çukurova’daki yapı stoğu sınıfı geçti. O dönemde insanlar sokaklardaydı. Biz belediye olarak onların hiçbir şeyini eksik etmemeye çalıştık, halkımızın yanında olduk, tesislerimizi halkımıza açtık” şeklinde konuştu.

 

AdminAdmin