Çağa ayak uydurmak isteyen Dacia, elektrikli otomobil üretimine iddiali giriş yaptı. Chery, KIA ve Toyota'nın elektrikli araç kampanyalarından sonra Dacia gemileri yaktı. Geniş ailelerin ilk tercihlerinden olan Dacia Spring 885.000 TL'ye kadar düştü. Spring'in teknik özellikleri ise otomobil tutkunların dikkatini çekiyor.

Dacia Spring, yalnızca düşük maliyetiyle değil, ayrıca son teknolojik dizaynı ve gelişmiş performansıyla da sektörde en beğenilen otomobillerden oldu. Tüm bunların yanı sıra Dacia Spring modeli, Avrupa Birliği'nin belirlediği kurallar çerçevesinde çevre dostu otomobil olarak öne çıkıyor. 

İLGİLİ HABER Fiyatı otomobil pazarını endişelendiriyor; BYD Seagull modeli 9700 dolara kadar düştü!

DACİA SPRİNG 2024 FİYAT LİSTESİ AÇIKLANDI

Medyabar.com'dan edinilen bilgilere göre, Eylül ayı itibarıyla güncellenen fiyat listesine göre, Dacia Spring EXTREME 26.8 kWh 65 bg Electric modeli 885 bin TL olarak belirlendi.

YAKIT TASARRUFU ÖNE ÇIKIYOR

Geleneksel sistemin dışında yakıt tasarrufu hususunda sürücülerin yeni tercihi olan Dacia Spring, hem uygun maliyeti hem de performansıyla elektrikli SUV modelleri içersinde iyi bir opsiyon sunuyor. Dacia Spring, verimi ve düşük enerji tüketimi ile ön plana çıkıyor

Dacia.com.tr'den aktarılan bilgilere göre, Spring Extreme modeli 885.000 TL'den başlayn fiyatlarla satışa sunuldu. Aylık 21.020 liralık taksit fırsatıyla sunulan Dacia Spring, 14" Flex Jantlar, Ön Koltuk Arkası Cepler, Suni Deri Döşeme, 14" Flex Jantlar, Bakır Rengi Dış Yan Aynalar, Media Nav (7" dokunmatik ekran, Navigasyon sistemi, Bluetooth, USB bağlantısı ve Apple Carplay), Navigasyon Sistemi ile şimdiden tüm dikkatleri üzerine topladı. 

MENZİLİ 300 KİLOMETRE

Full kapasite ile Dacia Spring, hemen hemen 300 kilometre menzil ortaya koyuyor. Söz konusu veri, gündelik şehir içi yakıt tüketiminde ekonomik seyahatlar için tam bir fırsat. Diğer taraftan şarj dolumunun 1-2 saatte tamamlanması da cazibesini artırıyor.

Kaynak: Medyabar.com, Dacia.com.tr
Derleme: Objektifa.com - Göktuğ Efil