Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yüreğir Solaklı Mahalle Merkezi’nin temelini attı, ardından Sarıçam’da Üniversite Yolu Bulvarı’nın ve baştan sona yenilenen Yeşil Bulvar’ın açılışını gerçekleştirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ni borç yüküyle devralan, pandemi ve depreme rağmen borcu gelirinin 4 katı olan belediyeyi, geliri borcunun 4 katı haline getiren Başkan Zeydan Karalar, yılmadan yorulmadan yeni hizmetleri hemşehrileri ile buluşturmaya devam ediyor. Yüreğir Solaklı Mahallesi’nde çok amaçlı Mahalle Merkezi’nin temelini atan Başkan Zeydan Karalar, ardından Şehir Hastanesi, Yeni Stadyum, Çukurova Üniversitesi ve Adana Teknoloji Üniversitesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak Üniversite Yolu Bulvarı ve yenilenen Yeşil Bulvar’ın açılışını gerçekleştirdi.

Temel atma ve açılış törenlerine Adana milletvekilleri, belediye başkan adayları, bölge muhtarları ve Adanalılar katıldı.

Solaklı Mahalle Muhtarı Şehmus Özdemir, Başkan Zeydan Karalar’a hizmetlerinden ötürü sonsuz teşekkürlerini sundu.

OY HESABI YAPMADAN, BÖLGE VE SİYASİ PARTİ AYIRMADAN HİZMET… 

Oy hesabı yapmadan, siyasi parti ve bölge farklılığı gözetmeden Adana’ya hizmet eden Başkan Zeydan Karalar, "Adana’ya tarihinde ilk defa belediyemiz tarafından 3 alt geçit, 5 yeni bulvar yapıldı, 321 iş makinesi ve 111 adet otobüs aldık, taziye evleri, mahalle merkezleri, kreşler, ücretsiz kurs merkezleri, öğrenci yurtları, kütüphaneler alt ve üst yapı yenilemeleri gerçekleştirdik, geçen dönemin 3 buçuk katı, yani 3 milyon ton asfalt döktük, ilçelere arıtma tesisleri yaptık, kadın kooperatifleri kurduk, Kadın Akademi’yi, Payhane ve Niyet Akademi’yi faaliyete geçirdik, üreticiye destek verdik, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza önemli oranda sosyal yardım gerçekleştirdik” dedi.