Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni R.Ş. adlı kadın, trafikte ‘yol vermeme’ meselesi nedeniyle tartıştığı hemcinsini çocuğunun gözü önünde yumruklamış, gözaltına alınan R.Ş. adli kontrolle serbest bırakılmıştı. Ancak İl Milli Eğitim Müdürlüğü olaya duyarsız kalmadı ve bir devlet okulunda görev yapan maganda öğretmen hakkında soruşturma başlattı.

Dün Gürselpaşa Mahallesi Aliya İzzet Begoviç Bulvarı’nda meydana geldi. 01 ARL 303 plakalı otomobilin sürücüsü R.Ş. ile başka bir kadın sürücü, trafikte ‘yol vermeme’ meselesi nedeniyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine otomobilinden inen R.Ş., diğer aracın yanına giderek sürücüden camı açmasını istedi. İçinde küçük yaşta çocuğunun da bulunduğu aracının ön camını açan kadın, R.Ş.’nin yumruklu saldırısına uğradı. R.Ş., 'Araçta çocuklarım var git’ diye bağıran kadına defalarca yumruk attıktan sonra ayrıldı. Yaşananlar çevredeki bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Çocuklarının yanında darp edilen kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan R.Ş., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.