Adana’da eşinden ayrı yaşayan 4 çocuk annesi Ayşe Aydoğan’ın (80), yıllarca tarlada çalışarak biriktirdiği paralarla aldığı ev, Hollanda’da yaşayan kızı Şükran Ç. tarafından elinden alındı. Kızının kendisini evden kovduğunu ve mahkeme kararıyla ‘tahliye kararı’ aldırdığını söyleyen yaşlı kadın yetkililerden yardım bekliyor.

Adana’da nikahlı eşinden ayrı 4 çocuğuyla birlikte yaşayan Ayşe Aydoğan (80), yıllarca tarlada çalışarak para biriktirdi. Biriktirdiği parasıyla Yüreğir ilçesi Selehattin Eyyübi Mahallesi’nde tek katlı ev alan anne Aydoğan, çocuklarını okutmak için büyük çaba harcadı. 4 kız çocuğuna hem anne hem de baba olan Aydoğan’ın 4 kızı da evlendi. Kızlarından birisi Almanya’da diğeri ise Hollanda’da yaşayan anne Aydoğan’ın diğer 2 kızı ise Türkiye’de evlendi. 

EVİN TAPUSUNU KIZININ ÜZERİNE YAPTI

Aydoğan’ın Hollanda’da yaşayan kızı Şükran Ç., 10 yıl önce annesinin yanına gelerek, ‘Babamın gayrimeşru çocukları var. Eğer sen ölürsen, bu çocuklar bu evden pay alacak. Sen evi benim üzerime yap. Ölene kadar bu evde yaşa’ dedi. Kızının planlarından habersiz olan anne, kızına güvenerek evin devrini yaptı.  

ÖZ KIZI, ANNESİNİ EVDEN KOVDURMAK İÇİN ‘TAHLİYE KARARI’ ALDIRDI

10 yıl boyunca evde yaşamaya devam eden Aydoğan, geçtiğimiz aylarda kızı  Şükran Ç.’nin ‘evimden çık’ demesi üzerine hayatının şokunu yaşadı. Gidecek yeri olmadığını söyleyen Aydoğan, evden çıkmayacağını söylemesi üzerine bu seferde avukatlarıyla dava açan kızı Şükran Ç., davayı kazandı. 

 ‘BEN BU ÇİLEYİ ÇEKECEK NE YAPTIM?’

Tahliye kararının gelmesinin ardından gözyaşlarını tutamayan talihsiz kadın, yetkililerden yardım istedi. Aydoğan, yaşlılık parasıyla geçindiğini ve başka geliri olmadığını söyleyerek, “Beni kandırıp evimi aldı. Avukatı bizi polis zoruyla çıkartacağını söylüyor. Ben kızlarımı tek başıma büyüttüm.  Beni evimden çıkarmaya çalışıyor. Böyle vicdansızlık olur mu ? Ben 80 yaşımda nereye gidip, nerede kalayım? Bunu kendi vicdanına yakıştırıyor mu ? Hiç mi Allah korkusu yok? Evimin suyunu kestirdi yıllarca suyumu açtırmakla uğraştım. Ben bu çileyi çekecek ne yaptım ? Benim ev kirası ödeyecek durumum yok. Komşularımızın yardımıyla geçiniyorum ben. Zaten tapuyu aldı. Ölünce zaten onun olacak beni evden çıkarmaya nasıl vicdanı el veriyor? “ dedi.