ADANA'da 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde 15 ilçede toplam 5 bin 164 sandık kurulacak. 1 milyon 629 bin 959 kişinin oy kullanacağı seçimde 7 bin 984 güvenlik personeli, 13 TOMA, 8 zırhlı otobüs, 7 otobüs, 2 minibüs ve 2 kirpi aracı görevlendirildi. 

2024 Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Adana'da Vali Yavuz Selim Köşger'in başkanlığında alınacak tedbirlerin değerlendirildiği İl Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi. 15 ilçe kaymakamı ile İl Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan ve İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel’in katıldığı toplantıda il genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşamadan oy kullanımının sağlaması; seçim öncesinde, seçim anında ve sonrasında herhangi bir aksaklığa mahal vermemek için alınması gereken önlemler tüm detaylarıyla ele alındı.

Toplantıda konuşan Vali Köşger, 15 ilçede toplam 5 bin 164 sandık kurulacağını, toplam seçmen sayısının 1 milyon 629 bin 959 kişi olduğu bilgisini verdi. Vatandaşların oylarının sandığa sağlıklı bir şekilde yansıması ve seçimin demokratik bir olgunlukla geçmesi temennisinde bulunan Vali Köşger, "Demokrasinin en güzel şekilde tezahür ettiği, birlikte yaşama kültürünün en güzel örneklerinin sergilendiği ilimizde bu seçim dönemini de güven ve huzur ortamı içinde geçirmemiz için gerekli tüm tedbirler valiliğimizce alınmıştır. Aldığımız tedbirler kapsamında seçim günü 6 bin 184 polis, bin 800 jandarma olmak üzere ilimiz genelinde 7 bin 984 güvenlik personeli, 13 TOMA, 8 zırhlı otobüs, 7 otobüs, 2 minibüs, 2 kirpi aracı görevlendirilmiştir" dedi.