Hastanelerde yeni dönem bugün başladı. "Onaylı Randevu" sisteminde randevu alan kişiler bir gün öncesinden onay vermek veya gelemeyeceğini bildirmek durumunda. Randevusunu onayladığı halde gitmeyenler aynı branştan 15 gün boyunca randevu alamayacak.

İLGİLİ HABER Zeytinyağı hileliyse gerçeğini anlama yöntemi! Tadım uzmanları işin sırrını verdi 

 

HASTANE RANDEVUSU NASIL ALINACAK?

Hastalar öncelikle, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşlarından, MHRS internet sitesi, mobil uygulama veya "ALO 182" çağrı merkezinden randevu oluşturacak.

RANDEVULARDA YENİ KURAL

Yeni uygulamayla, randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00'ye kadar hastaların randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini sistem üzerinden bildirmesi gerekecek. Onay işlemi randevu alınan kanallar üzerinden yapılacak.

İLGİLİ HABER Yoğurt hazırlarken tutmama olasılığını ortadan kaldırıyor! İşte Kanlıcalı yoğurtçuların kullandığı o teknik

BU KİŞİLERE RANDEVU KISITLAMA UYGULANACAK

Randevusunu onayladığı halde gitmeyen kişilerin ise aynı branşta 15 gün boyunca yeni randevu alması kısıtlanacak. Fakat bu kişiler Bakanlığa bağlı sağlık kuruluşlarından randevusuz hizmet alabilecek.

İŞLEM YAPILMAYAN RANDEVU İPTAL

Üzerinde herhangi bir işlem yapılmayan randevular, bir gün önce saat 20.00'de otomatik olarak iptal edilecek. Bu durumda kişi tekrar randevu alabilecek, herhangi bir kısıtlama uygulanmayacak.