Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca vatandaşın merakla beklediği bayram ikramiyesi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

İLGİLİ HABER Sigara böreği kızartırken herkesin yaptığı hata! Meğer bu yüzden içi pişmiyor ve hamur kalıyormuş

Sosyal Yardım Alanlara Bayram İkramiyesi Yok

Evde bakım maaşı, engelli maaşı, 65 yaş aylığı ve SED ödemesi gibi sosyal yardım alan vatandaşlar, bayram ikramiyesi beklentisi içindeydi. Ancak bakanlık, bu ödemeleri alan vatandaşlara bayram ikramiyesi ödenmeyeceğini duyurdu.

Buna karşın, devlet tarafından emeklilere ve birçok farklı sosyal gruba bayram ikramiyesi verilmesine devam edileceği belirtildi. Ramazan Bayramı öncesinde genişletilen kapsam, Kurban Bayramında da uygulanacak. Emekliler, ölüm aylığı alanlar, sürekli iş göremezlik aylığı alanlar, yaşlılar, terörden zarar gören siviller, şehit yakınları ve gazilere bu bayramda da ikramiye ödenmesi planlanıyor. Sosyal yardım ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatıp yatmayacağına dair kesin bir bilgi verilmese de, ödemeler genellikle ayın başında başlıyor ve bazıları her ayın 15’inde yapılıyor. Kurban Bayramı'nın 16 Haziran'a denk gelmesi nedeniyle, sosyal yardım ödemelerinin bayramdan önce hesaplara yatırılması bekleniyor.

İLGİLİ HABER Sigara böreği kızartırken herkesin yaptığı hata! Meğer bu yüzden içi pişmiyor ve hamur kalıyormuş